Nastavení cookies

Prioritní očkování všech zdravotníků

14.01.2021 | Prezident

Česká lékařská komora prosadila, že ve skupině s absolutní prioritou (fáze 1a očkování) budou očkování všichni zdravotníci, kteří jsou při své práci v přímém kontaktu s pacienty nebo s potenciálně infekčním materiálem.

Jsem rád, že pan ministr Blatný tomuto našemu zásadnímu požadavku vyhověl.

Zdravotníci se měli hlásit k prioritnímu očkování prostřednictvím Centrálního rezervačního systému již od pátku 15. 1. 2021. Z technických důvodů a kvůli nutnosti validovat údaje o přihlašujících se zdravotnících v Národním registru zdravotnických pracovníků, bude systém 15. ledna spuštěn pouze pro seniory. Modul pro přednostní přihlašování všech zdravotníků bude bohužel zprovozněn až příští týden.

Další možností, jak sobě a svým spolupracovníkům včasné očkování zajistit, je obrátit se s žádostí o pomoc na kolegy z nemocnice. Také s touto kolegiální výpomocí pan ministr souhlasí.

Nadále platí, že zdravotníci, kteří již před spuštěním Centrálního registračního systému byli „rozočkováni“ nebo objednáni do stávajících očkovacích center, budou očkováni druhou, případně i první dávkou vakcíny i bez nutnosti registrace v Centrálním registračním systému.

MUDr. Milan Kubek – prezident ČLK

Soubor Velikost
21.01.14 Očkování zdravotníků - informace ministra.pdf 64.8 kB
Přehled-krajských-koordinátorů-očkování.pdf 117.8 kB
Zabezepčení IT podpory systému očkování 14.1.2021.pptx 5.5 MB
Kategorie

Pro lékaře

 
Lékaři jsou
jenom lidi
#nebudmyval
E-learning Specializované kurzy v rámci celoživotního vzdělávání lékařů Otevřít Okresní shromáždění Data a místa okresních shromáždění Informace zde
Naše zdravotnictví Sledujeme a komentujeme události v našem zdravotnictví Webové stránky
 
Oblíbené odkazy

Rychlé odkazy