recenze zdravotnických zařízení z pohledu mladých lékařů
 

Co je to Férové pracoviště?

Férové pracoviště je náš nový projekt, který má za úkol ukázat, že v Českém zdravotnicví existují nemocnice, které mají dobré pracovní podmínky a snaží se, aby u nich byli nejen mladí lékaři spokojení. Chceme vytvořit přehled pracovních podmínek co největšího počtu pracovišť v rámci celé České republiky. Kvalita a přístup se totiž zásadně liší a prvním krokem ke zlepšení situace zejména mladých lékařů je zvýšení jejich vzájemné informovanosti.

Chci hodnotit

 

Od začátku naší činnosti pracujeme na pozitivním příkladu a chceme proto podpořit zařízení a pracoviště, která se věnují kvalitní předatestační přípravě a udělit jim známku "Férové pracoviště". Ta bude zároveň pro absolventy a mladé lékaře vodítkem k tomu, kam by jejich profesní dráha mohla směřovat.

Každé hodnocené pracoviště obdrží na základě odpovědí na 18 otázek bodové hodnocení a pracoviště, která splní daná kritéria budou označena znakem férového pracoviště. Výsledky budou volně přístupné a hodnotící lékaři zůstanou v anonymitě. Nebojte se, prosím, zapojit! Projekt je postaven na principu solidarity s našimi současnými a budoucími kolegy, kteří se potřebují zorientovat po promoci a hledají místo, kam nastoupit. Proto jim, ale i sobě, neváhejte pomoci a zapojte se do hodnocení!

Pokud se rozhodnete nastoupit na konkrétní pracoviště, ověřte si na stránkách ministerstva zdravotnictví platnost jeho akreditace.

Předem Vám děkujeme za účast v projektu Férového pracoviště a věříme, že tímto krokem můžeme postupně měnit tvář českého zdravotnictví.