Nastavení cookies

Tiskové prohlášení prezidentů komor po jednání s premiérem

01.07.2019 | Další organizační složky / Tiskové oddělení

Dne 28.6.2019 proběhla schůzka předsedy vlády a ministra zdravotnictví s prezidenty České lékařské komory, České stomatologické komory a České lékárnické komory.

Tiskové prohlášení prezidentů České lékařské komory, České stomatologické komory a České lékárnické komory k jednání s předsedou vlády a ministrem zdravotnictví dne 28.6.2019

Dne 28.6.2019 proběhla schůzka předsedy vlády a ministra zdravotnictví s prezidenty České lékařské komory, České stomatologické komory a České lékárnické komory. Na společném jednání bylo mimo jiné konstatováno, že růst HDP a neočekávaně vysoký výběr zdravotního pojištění umožňuje investovat významné finanční prostředky, které leží nevyužité na účtech zdravotních pojišťoven, do zdravotnictví. To by pomohlo udržet až zlepšit úroveň zdravotnických služeb poskytovaných českým pacientům. Je ale potřeba, aby finanční prostředky poskytnuté nad rámec dohodovacího řízení byly rozděleny rovnoměrně. Nesmí dojít ke znevýhodnění soukromých lékařů, stomatologů a lékárníků vůči státním a krajským zdravotnickým zařízením, která na rozdíl od soukromých podnikatelů dostávají na investice i provoz nejrůznější dotace.
 
Představitelé zdravotnických profesních komor zřízených ze zákona proto společně navrhují, aby prostřednictvím úhradové vyhlášky ministerstva zdravotnictví pro rok 2020, bylo nad rámec závěrů dohodovacího řízení spravedlivě mezi poskytovatele zdravotnických služeb rozděleno dalších 25 miliard korun. Peníze, které občané platí na zdravotní pojištění, musí posloužit ke zvýšení kvality a bezpečnosti zdravotnických služeb.
 
 
MUDr. Milan Kubek, v. r.
 
doc. MUDr. Roman Šmucler, CSc., v. r.
 
PharmDr. Lubomír Chudoba, v. r.

Kategorie

Pro média

 
Lékaři jsou
jenom lidi
#nebudmyval
E-learning Specializované kurzy v rámci celoživotního vzdělávání lékařů Otevřít Okresní shromáždění Data a místa okresních shromáždění Informace zde
Naše zdravotnictví Sledujeme a komentujeme události v našem zdravotnictví Webové stránky
 
Oblíbené odkazy

Rychlé odkazy