Nastavení cookies

Česká fotbalová lékařská reprezentace získala na mistrovství světa stříbro

07.07.2013 | Další organizační složky / Tiskové oddělení

Přestože čeští lékaři byli na mistrovství světa ve fotbale poprvé, obsadili ve velmi silné konkurenci úctyhodné druhé místo a jsou tedy stříbrnými medailisty a vicemistry světa.

Česká fotbalová reprezentace lékařů má za sebou první mistrovství světa, které se jinak konalo již po devatenácté. Tentokrát v maďarském hlavním městě Budapešti. 

Česká reprezentace porazila v základní skupině Jižní Koreu 3:0, remizovala s Německem 1:1 a porazila loňské vicemistry ze Švédska 4:0. Ve čtvrtfinále Češi porazili Rakousko 3:1. V semifinále, které skončilo nerozhodně 1:1, postoupili naši reprezentanti přes Velkou Británii na penalty. Stejně tak až na penaty prohráli ve finále s Německem, když v základní hrací době gol nepadl. Český tým tak ani jednou v normální hrací době neprohrál. Program mistrovství byl velmi náročný - šest zápasů v sedmi dnech. 

V boji o 3. místo porazila Velká Británie výběr Španělska a získala bronzové medaile.

Čeští lékaři si svojí hrou a přístupem získali úctu všech zúčastněných týmů. Mistrovství světa se zúčastnili lékaři z Brazílie, USA, Austrálie, Jižní Korei, Ruska, Běloruska, Litvy, Ukrainy, Rakouska, Německa, Španělska (Katalánska) a domácího Maďarska. 

Více informací naleznete na internetové stránce:

http://www.worldmedicalfootballfederation.com

A na facebookové stránce ČLK naleznete další zajímavé fotografie. 

Kategorie

Pro média

 
Lékaři jsou
jenom lidi
#nebudmyval
E-learning Specializované kurzy v rámci celoživotního vzdělávání lékařů Otevřít Okresní shromáždění Data a místa okresních shromáždění Informace zde
Naše zdravotnictví Sledujeme a komentujeme události v našem zdravotnictví Webové stránky
 
Oblíbené odkazy

Rychlé odkazy