Nastavení cookies

15.12.2010 - Vláda plivla lékařům do tváře

23.09.2011 |
Tiskové prohlášení prezidenta ČLK

Rozhodnutí vlády pokračovat v investicích do fakultních nemocnic za 16 miliard korun je plivnutím do tváře českým lékařům

V situaci, kdy stovky lékařů každý rok odchází z existenčních důvodů do zahraničí, a kdy většina nemocnic je personálně již tak zdevastovaná, že není zajištěna bezpečnost pacientů a bez porušování zákoníku práce by poskytování lékařské péče zkolabovalo.

V situaci, kdy se vláda nestydí nechat mladé lékaře pracovat za minimální mzdy a ještě je k tomu nutí platit tisíce za povinné specializační vzdělávání a atestační zkoušky.

V situaci, kdy jsou soukromí lékaři zdravotními pojišťovnami finančně postihování za léčení pacientů lege artis.

V situaci, kdy ministr zdravotnictví odmítá realizovat úsporná opatření navrhovaná v lékové oblasti Českou lékařskou komorou a vláda přitom tvrdí, že nemá 3 miliardy korun potřebné pro zvýšení hodinové mzdy lékařů na 200 – 400 Kč v závislosti na dosažené kvalifikaci a praxi.

V situaci, kdy kvůli pouhým 3 miliardám korun vláda riskuje vznik krize, jakou naše zdravotnictví nezažilo, přičemž zneužívá pacienty jako rukojmí k vydírání lékařů, v takové situaci nelze včerejší rozhodnutí vlády investovat 16 miliard korun na modernizaci fakultních nemocnic nazvat jinak než plivnutím do tváře českým lékařům.

V Praze 15. 12. 2010
MUDr. Milan Kubek – prezident ČLK

PODROBNÉ INFORMACE NALEZNETE NA WWW.TRIBUNE.CZ
Kategorie

Pro média

 
Lékaři jsou
jenom lidi
#nebudmyval
E-learning Specializované kurzy v rámci celoživotního vzdělávání lékařů Otevřít Okresní shromáždění Data a místa okresních shromáždění Informace zde
Naše zdravotnictví Sledujeme a komentujeme události v našem zdravotnictví Webové stránky
 
Oblíbené odkazy

Rychlé odkazy