Nastavení cookies

47/11 Kurz - Fototerapie a rentgenoterapie v estetické medicíně a dermatologii OBSAZENO

Obsah kurzu

47/11 Kurz - Fototerapie a rentgenoterapie v estetické medicíně a dermatologii

Datum: 22. 10. 2011

Místo: Praha 5, Lékařská 2, ČLK - Oválná pracovna
Koordinátor: Doc. MUDr. Leoš Středa, Ph.D., přední odborník na obezitu, redukci nadváhy a dietní poradenství, vysokoškolský pedagog, na Karlově univerzitě přednáší lékařskou regeneraci a kosmetiku.

Doc. MUDr. Leoš Středa, Ph.D., MUDr. Milena Jirásková, CSc., MUDr. Vlastimil Víšek, CSc.
  1. část

Je věnována terapii využívající biostimulační lasery s výkonem do 50 mW a zdroje viditelného nekoherentního polarizovaného světla v neinvazivních esteticko-medicínských ošetřeních, zejména při léčbě akné, některých typů alopecie, teleangiektázií, alergických reakcí a přecitlivělosti na kosmetické přípravky. Multiplikace kolagenu ve škáře při využití techniky fotonyx (quasi-monochromatické světlo s úzkou spektrální pološířkou) při ošetření jizev, strií, vrásek (tzv. anti-aging efekt), celulite.

  1. část

Zabývá se podstatou vzniku a působení rentgenových paprsků se zaměřením na uplatnění povrchově působícího elektromagnetického záření o vlnové délce na pomezí záření ultrafialového a rentgenového, tzv. hraničních paprsků X (Buckyho záření), v dermatologii. Indikace zahrnují zejména chronický ekzém, rezistentní ložiska psoriázy kštice, psoriáza nehtů aj. Zmíněny jsou i hlavní indikace onkologické.

  1. část
Soustřeďuje se na využití laserů s výkonem 100 W v estetické chirurgii, které se používají ve 3 modech: jednak pro bodové odpaření (zejména k odstranění různých typů bradavic a névů), dále pro plošné odpaření, tzv. vaporizaci (laserový výbrus obličeje) a jako laserový skalpel (při transkonjunktivální dolní blefaroplastice).

Kategorie

Sekce Vzdělávání

 
Lékaři jsou
jenom lidi
#nebudmyval
E-learning Specializované kurzy v rámci celoživotního vzdělávání lékařů Otevřít Okresní shromáždění Data a místa okresních shromáždění Informace zde
Naše zdravotnictví Sledujeme a komentujeme události v našem zdravotnictví Webové stránky
 
Oblíbené odkazy

Rychlé odkazy