Nastavení cookies

Další přešlap neschopného ministra

16.09.2019 | Další organizační složky / Tiskové oddělení

Ministr Adam Vojtěch (ANO) likviduje české zdravotnictví systematicky

- Ohrožuje zdraví a bezpečnost pacientů tím, že toleruje zaměstnávání cizinců, kteří neumí česky a jejichž odborné znalosti nebyly ověřeny aprobační zkouškou. Zároveň znemožňuje lékařské komoře, aby mohla provádět dohled, který jí přísluší ze zákona.

- Toleruje systematické porušování zákoníku práce a dalších právních předpisů v nemocnicích. Přepracovaní zdravotníci přitom častěji chybují a mohou neúmyslně poškodit pacienty.

- V situaci, kdy na účtech pojišťoven leží ladem miliardy korun, přivádí svojí úhradovou vyhláškou ke krachu desítky malých nemocnic a do ekonomických problémů soukromé lékaře. 

- Lživými prohlášeními o údajně vysokých příjmech pracovníků ve zdravotnictví se snaží štvát pacienty proti zdravotníkům.

- Poté, co se mu daří rozvracet poskytování lůžkové péče, zaútočil nyní i na soukromé lékaře, které chce připravit o existenční jistotu smluv se zdravotními pojišťovnami. Plánovaná ekonomická likvidace soukromých lékařů nahrává velkým řetězcům, jejichž zájmy ministr Vojtěch zastupuje.

    Předseda vlády má samozřejmě plné právo rozhodovat o tom, s kým chce spolupracovat a vybírat si tedy své ministry, tím, že podporuje neschopného ministra Vojtěcha, však na sebe Andrej Babiš bere přímou zodpovědnost za stav českého zdravotnictví.

 

MUDr. Milan Kubek – prezident ČLK 

Kategorie

Pro lékaře

 
Lékaři jsou
jenom lidi
#nebudmyval
E-learning Specializované kurzy v rámci celoživotního vzdělávání lékařů Otevřít Okresní shromáždění Data a místa okresních shromáždění Informace zde
Naše zdravotnictví Sledujeme a komentujeme události v našem zdravotnictví Webové stránky
 
Oblíbené odkazy

Rychlé odkazy