Nastavení cookies

Regulační srážky VZP za rok 2015 – v případech nesouhlasu je nutno podat námitku

13.04.2016 | Prezident

Dne 13.4.2016 informovala VZP komoru, že ukončila výpočty regulačních srážek pro segmenty ambulantních specialistů, gynekologů a praktických lékařů za rok 2015.

Regulační srážky za rok 2015 nebudou v souladu s dohodou mezi VZP a ČLK uplatňovány za předepsané léčivé přípravky a zdravotnické prostředky, za zvlášť účtované léčivé přípravky a zvlášť účtovaný materiál. Regulační srážky za vyžádanou péči budou uplatňovány dle dohody jen v případech, kdy bude překročen limit 200 000,- Kč. Ani v případě překročení tohoto limitu nebudou regulace uplatněny automaticky, ale na základě písemné námitky poskytovatele dojde k projednání námitek v rámci jednání rozhodčího orgánu.

Smluvní poskytovatelé zdravotních služeb by v následujících dnech měli od VZP obdržet vyúčtování zdravotních služeb poskytnutých v roce 2015. Pokud poskytovatel s vyúčtováním nesouhlasí, je třeba proti němu podat písemnou námitku. Podání písemné námitky proti vyúčtování je nezbytnou podmínkou k tomu, aby se zdravotní pojišťovna vyúčtováním znovu zabývala.

Vzor námitky naleznete zde: https://www.lkcr.cz/dokumenty-pravniho-oddeleni-clk-418.html.

Stejný postup je potřeba uplatnit i v případech nesouhlasu s regulačními srážkami uplatněnými ostatními zdravotními pojišťovnami.

 

MUDr. Milan Kubek, prezident ČLK

Kategorie

Pro lékaře

 
Lékaři jsou
jenom lidi
#nebudmyval
E-learning Specializované kurzy v rámci celoživotního vzdělávání lékařů Otevřít Okresní shromáždění Data a místa okresních shromáždění Informace zde
Naše zdravotnictví Sledujeme a komentujeme události v našem zdravotnictví Webové stránky
 
Oblíbené odkazy

Rychlé odkazy