Nastavení cookies

Zdravotnictví volá o pomoc

13.04.2016 | Prezident

Česká lékařská komora na základě usnesení svých nejvyšších orgánů zahájila ve spolupráci s komunikační agenturou Ewing Public Relations kampaň „Zdravotnictví volá o pomoc“, jejímž cílem je informovat veřejnost o krizi, do níž české zdravotnictví kvůli dlouhodobě přehlíženým a neřešeným problémům dospělo.

Vážené kolegyně a kolegové, vážení zdravotníci,

včera byly spuštěny webové stránky www.zdravotnictvivolaopomoc.cz a s nimi související a propojený facebookový profil www.facebook.com/Zdravotnictvivolaopomoc.

Řadu z Vás možná v tuto chvíli napadne otázka, proč se naše kampaň zaměřuje na on-line prostor a komunikaci po sociálních sítích, když ne všichni lidé mají na internet přístup a sociální sítě používají. Odpověď je poměrně jednoduchá. Sociální sítě se staly za posledních několik let fenoménem a nejdůležitějším komunikačním kanálem, který nám pomůže rychle a efektivně rozšířit důležité informace mezi českou veřejnost, politické zástupce a klasická média nevyjímaje. Jen v Česku má dnes Facebook přes 4 miliony uživatelů a mezi nejrychleji rostoucí skupiny patří ta s věkovou hranicí 50 plus. Žádná úspěšná firma, která v současnosti potřebuje prodávat své služby či výrobek, si nemůže dovolit vynechat z komunikace sociální sítě a internet obecně, právě naopak – profesionálně řízená komunikace prostřednictvím těchto kanálů přináší náskok a zásadní konkurenční výhodu.

Komunikaci prostřednictvím klasických médií samozřejmě nevynecháváme a neopomíjíme, naše možnosti, jak v těchto médiích získat opakovaně a dlouhodobě prostor, jsou ale značně omezené – jistě jste zaznamenali skutečnost, že každý vydavatelský dům má v Česku svého majitele a každý z nich, ať už se jedná o pana Babiše, Bakalu či Křetínského, samozřejmě témata, která se v novinách objeví, přímo či nepřímo ovlivňuje.

Proto bylo cílem vytvořit si médium vlastní. Médium, které bychom řídili my sami, v němž bychom měli pod kontrolou, jaké informace se zveřejňují a kdy se zveřejňují. Potřebovali jsme vytvořit prostor, v němž by se na jednom místě a v reálném čase shromažďovala veškerá data informující o aktuálním stavu českého zdravotnictví. A tímto médiem je právě web www.zdravotnictvivolaopomoc.cz. Pokud se nám stránky podaří udržet aktuální a pokud je budeme zásobovat pravidelně novými informacemi, dokážeme poměrně jednoduchým a relativně levným způsobem na stránky přivést masu lidí, již nebudou moci politici ani novináři přehlížet. Náš web se naopak stane důležitým informačním centrem, z něhož budou jak politická reprezentace, tak média informace čerpat, ve vyhledávačích naše stránky budou u témat spojených se zdravotnictvím vyjíždět na prvních místech.

Naše webové stránky budou tak úspěšné, jak moc se jim my samotní zdravotníci budeme věnovat. A na tomto místě přichází apel, resp. prosba na Vás. Potřebujeme informace. Dokážeme web spravovat, řídit, zároveň jej ale musíme plnit aktuálními informacemi. Potřebujeme vědět, s jakými aktuálními problémy se potýkají jednotlivá zdravotnická zařízení, okresy, kraje, regiony… Potřebujeme vědět, kolik chybí lékařů, sester, specialistů, zdravotnického personálu. Každá informace, která by zajímala veřejnost, potažmo každého z nás jako pacienta, je pro nás důležitá. A právě tyto informace potřebujeme od Vás, chceme znát Váš názor.

Za tímto účelem jsme zřídili emailovou adresu zdravotnictvivolaopomoc@clkcr.cz, kam můžete veškeré podněty posílat. Vaše zkušenosti i názory lze poslat rovněž přes anonymní kontaktní formulář přímo na webových stránkách, diskutovat můžete ale i přímo na Facebooku. A samozřejmě budeme rádi, pokud budete odkaz na naše stránky i Facebook šířit dál. Kampaň se v žádném případě netýká pouze lékařů. Kampaň se týká celého zdravotnictví a budeme jedině rádi, když se do ní zapojí všichni – ambulantní specialisté, nemocniční lékaři, zdravotní sestry, laboranti, praktičtí lékaři, ale i pacienti.

Jsme si vědomi toho, že na některé zdravotníky by mohl být vyvíjen nepřiměřený nátlak ze strany vedení nemocnic, pokud by na problémy upozorňovali. V takových případech jsme samozřejmě připraveni zachovat Vaši anonymitu a s informacemi pracovat pouze pod hlavičkou ČLK.

Cílem kampaně Zdravotnictví volá o pomoc je ukazovat skutečný stav českého zdravotnictví, upozorňovat na projevy jeho rozkladu a vysvětlovat jejich skutečné příčiny. Nechceme v žádném případě bezdůvodně strašit pacienty, naším cílem je varovat a přesvědčit politickou reprezentaci na celostátní, krajské i regionální úrovni o potřebě schválení zásadních změn ve financování a organizaci rozpadajícího se zdravotnictví.

Věřím, že naléhavost naší výzvy chápete a kampaň aktivně podpoříte.

MUDr. Milan Kubek – prezident ČLK

Soubor Velikost
Zdravotnictví volá o pomoc.pdf 219.1 kB
Kategorie

Pro lékaře

 
Lékaři jsou
jenom lidi
#nebudmyval
E-learning Specializované kurzy v rámci celoživotního vzdělávání lékařů Otevřít Okresní shromáždění Data a místa okresních shromáždění Informace zde
Naše zdravotnictví Sledujeme a komentujeme události v našem zdravotnictví Webové stránky
 
Oblíbené odkazy

Rychlé odkazy