Nastavení cookies

Návrh úhradové vyhlášky

11.11.2014 | Další organizační složky / Tiskové oddělení

Ministerstvo zdravotnictví zveřejnilo návrh úhradové vyhlášky. Do 14. 11. se mají odeslat připomínky.

Vážené kolegyně a kolegové,

Dnes jsme obdrželi z ministerstva návrh úhradové vyhlášky pro rok 2015. 

Dohody dosažené v některých segmentech ministerstvo sice v zásadě dodrželo, ale přesto je mírně modifikovalo. Dle očekávání spíše v neprospěch zdravotnických zařízení. Návrh zároveň pouze v malé míře zohlednil požadavky ČLK, o kterých jsme s ministerstvem jednali. Přesto se zdá pro většinu zdravotnických zařízení výhodnější, než vyhláška pro rok 2014. Kompenzace za zrušené regulační poplatky není v přílohách, ale přímo v textu vyhlášky a poněkud nelogicky pouze do objemu vybraných regulačních poplatků v roce 2013 (analogie s řešením u nemocnic). Poplatky za děti, které zrušila již ministryně Filipiová, kompenzovány býti nemají. Vláda odmítá řešit problém, který sama nezpůsobila.

Ministerstvo požaduje zaslání připomínek do pátku 14.11.2014, proto vás žádám o zaslání případných připomínek obratem. Upozorňuji, že ministerstvo v současnosti nejeví vůli nad rámec svého návrhu úhrady zvyšovat nebo regulace zmírňovat.

S kolegiálním pozdravem  Milan Kubek

Název Velikost
Priloha_A_uhradova_vyhlaska.pdf 6.9 MB
Priloha_B_duvodova_zprava.pdf 427.8 kB
Kategorie

Pro lékaře

 
Lékaři jsou
jenom lidi
#nebudmyval
E-learning Specializované kurzy v rámci celoživotního vzdělávání lékařů Otevřít Okresní shromáždění Data a místa okresních shromáždění Informace zde
Naše zdravotnictví Sledujeme a komentujeme události v našem zdravotnictví Webové stránky
 
Oblíbené odkazy

Rychlé odkazy