Nastavení cookies

Pozor na nebezpečnou novelu zákona č. 48 o veřejném zdravotním pojištění

24.06.2013 | Další organizační složky / Tiskové oddělení

Ministerstvo zdravotnictví připravuje novelu zákona, která by v případě schválení zásadním způsobem posílila moc zdravotních pojišťoven nad pacienty i poskytovateli zdravotních služeb. ČLK nebyla o tomto záměru ministerstvem informována a návrh obdržela pouze neoficiální cestou. Představenstvo ČLK jednomyslně přijalo usnesení, že komora zásadně odmítá ministerstvem zdravotnictví prezentované návrhy na změnu zákona č. 48/1997 Sb. o veřejném zdravotním pojištění a protestuje proti nedemokratickému způsobu přípravy a prosazování tohoto pro zdravotnictví zásadního zákona.

V přílohách naleznete dopisy prezidenta ČLK MUDr. Milana Kubka ministrovi zdravotnictví, podrobnou prezentaci ředitele právní kanceláře ČLK JUDr. Jana Macha, podrobné připomínky ČLK k návrhu a informační letáček k vyvěšení.

 

Poznámka z 25. 11. 2013: 

Po internetu koluje informace s odkazem na tuto stránku a s upozorněním, že tato hrozba nadále trvá. Je potřeba upozornit, že tento záměr ministra Hegera spadl pod stůl po pádu vlády Petra Nečase a rozpuštění poslanecké sněmovny. 

Název Velikost
13.04.29 Heger -dopis ČLK ad novela 48.pdf 98.2 kB
13.05.16 Heger - druhý dopis ČLK ad novela 48.pdf 107.6 kB
Nebezpečná novela zákona 48.pdf 160.3 kB
Novela zakona 48 - návrh Mz s reakcí ČLK.pdf 358.6 kB
Připomínky ČLK k návrhu novely zákona 48_97 o veřejném zdravotním pojištění.pdf 109.2 kB
Nenechme si vzít svého doktora a lékařskou praxi.pdf 34.8 kB
Kategorie

Pro lékaře

 
Lékaři jsou
jenom lidi
#nebudmyval
E-learning Specializované kurzy v rámci celoživotního vzdělávání lékařů Otevřít Okresní shromáždění Data a místa okresních shromáždění Informace zde
Naše zdravotnictví Sledujeme a komentujeme události v našem zdravotnictví Webové stránky
 
Oblíbené odkazy

Rychlé odkazy