Nastavení cookies

Petice pokračuje

04.03.2013 | Další organizační složky / Tiskové oddělení

1. březen 2013 jako „Den zdraví lékařů“ svoji roli splnil. Naším cílem nebylo poškodit pacienty, kteří nejsou našimi nepřáteli, ale právě naopak logickými spojenci. Účelem akce bylo zviditelnit naši petici a ukázat na problémy, s nimiž se české zdravotnictví potýká.

K dnešnímu dni máme již více než 40 000 podpisů a přibývají další. Petiční akce musí pokračovat. Nebyl totiž zatím splněn ani jeden jediný z požadavků této petice a nezmizel ani jeden jediný důvod, proč byla protestní akce vyhlášena. Vyplněné petiční archy zasílejte i nadále na adresu: ČLK, Lékařská 2, 150 00 Praha 5. Jedeme dál!

 

Vážená paní doktorko, Vážený pane doktore,

chtěl bych Vám tímto osobně poděkovat za úsilí, které jste dosud věnoval(a) zdaru protestní akce vyhlášené Českou lékařskou komorou s cílem zachovat dostupnost kvalitní a bezpečné zdravotní péče.

 

Sběr podpisů pod petici pokračuje!

K dnešnímu dni máme již více než 40 000 podpisů a přibývají další. Petiční akce pokračovat musí. Nebyl totiž zatím splněn ani jeden jediný z požadavků této petice a nezmizel ani jeden jediný důvod, proč byla protestní akce vyhlášena. Právě naopak, situace se stále zhoršuje. A nedostatek finančních prostředků se již skutečně začíná projevovat na úrovni zdravotní péče poskytované zdravotnickými zařízeními i na pracovních a platových podmínkách jejich zaměstnanců.

 

1. březen 2013 jako „Den zdraví lékařů“ svoji roli splnil.

Naším cílem nebylo poškodit pacienty, kteří nejsou našimi nepřáteli, ale právě naopak logickými spojenci. Účelem akce bylo zviditelnit naši petici a ukázat na problémy, s nimiž se české zdravotnictví potýká. Tento cíl byl splněn beze zbytku. Zdravotnictví se věnovaly nejenom sdělovací prostředky, ale stalo se i předmětem diskusí občanů, kteří cítí, že „něco není v pořádku“.

Bylo by od nás naivní očekávat, že většina novinářů bude o našich problémech a cílech informovat objektivně. O své pravdě musíme své pacienty a veřejnost přesvědčovat my sami. Podrážděné reakce ministra Hegera a jeho spolupracovníků, kterým vadí „že lékaři zatahují do problémů zdravotnictví své pacienty“ jsou nejlepším důkazem toho, že jsme své úsilí zaměřili správným směrem. Pokud jsou občané politikům dost dobří k tomu, aby platili daně a zdravotní pojištění, musí mít zároveň právo vyjádřit svůj názor, zda si přejí zdravotní péči kvalitní, nebo zda se spokojí s tím, co pro ně připravuje ministr Heger se zdravotními pojišťovnami.

Vážená paní doktorko, Vážený pane doktore,

ještě jednou Vám děkuji a věřím, že budete pro zdar naší akce pracovat i nadále. Sběr podpisů pod petici pokračuje. Vyplněné petiční archy zasílejte i nadále na adresu: ČLK, Lékařská 2, 150 00 Praha 5. Jedeme dál!

S kolegiálním pozdravem

MUDr. Milan Kubek – prezident ČLK

Název Velikost
Vite ze se ceske zdravotnictvi rozpada.pdf 186.7 kB
Petice.pdf 252 kB
Kategorie

Pro lékaře

 
Lékaři jsou
jenom lidi
#nebudmyval
E-learning Specializované kurzy v rámci celoživotního vzdělávání lékařů Otevřít Okresní shromáždění Data a místa okresních shromáždění Informace zde
Naše zdravotnictví Sledujeme a komentujeme události v našem zdravotnictví Webové stránky
 
Oblíbené odkazy

Rychlé odkazy