Nastavení cookies

Stát nemůže zajišťovat očkování na úkor lékařů

19.03.2012 | Další organizační složky / Tiskové oddělení

Česká lékařská komora vyzývá ministra zdravotnictví k přijetí takových změn v organizaci očkování, aby nepovinné očkování zbytečně administrativně a ekonomicky nezatěžovalo lékaře. ČLK upozorňuje, že potřebné změny je třeba přijmou okamžitě, aby toto očkování nebylo ohroženo.

 

Usnesení představenstva ČLK k organizaci nepovinného očkování

ČLK odmítá další direktivně vynucenou finanční angažovanost svých členů – praktických lékařů pro děti a dorost (PLDD) v zajišťování nepovinného očkování. Považuje ji za neúměrnou a zbytečnou. ČLK nesouhlasila již dříve a nesouhlasí ani nyní se způsobem organizace nepovinného očkování v ČR, který není ničím jiným než zneužíváním jedné profesní skupiny lékařů. ČLK podporuje oprávněné námitky těch PLDD i PL, kteří žádají vytvoření alternativního způsobu úhrady vakcín přímo od zdravotních pojišťoven.

ČLK vyzývá odbornou společnost praktických dětských lékařů (OSPDL), aby  zdůvodnila své stanovisko z 3.3.2010, že údajně jediným „lege artis“ způsobem distribuce vakcín proti pneumokokům je jejich přímý nákup od distributora ze strany očkujících PLDD. ČLK považuje za stejně správnou variantu distribuci vakcín prostřednictvím lékáren, která je bez problémů využívána u jiných typů očkování.

ČLK je připravena poskytnout právní pomoc těm lékařům, kteří o ni požádají z důvodu případného sporu ve věci odmítnutí nákupu výše uvedených vakcín za své finanční prostředky.

 

Schváleno jednomyslně 16. 3. 2012

Dopis prezidenta ČLK ministrovi zdravotnictví:

Název Velikost
Dopis prezidenta CLK.pdf 127.6 kB
Kategorie

Pro lékaře

 
Lékaři jsou
jenom lidi
#nebudmyval
E-learning Specializované kurzy v rámci celoživotního vzdělávání lékařů Otevřít Okresní shromáždění Data a místa okresních shromáždění Informace zde
Naše zdravotnictví Sledujeme a komentujeme události v našem zdravotnictví Webové stránky
 
Oblíbené odkazy

Rychlé odkazy