Nastavení cookies

Informační leták pro naše pacienty

20.11.2023 | Prezident

Ministr zdravotnictví Válek spolu s ministrem práce Jurečkou předložili jako poslanci do Parlamentu ČR novelu zákoníku práce, tedy zákona, který spolu s dalšími zákonodárci v létě zpackali. Nebýt našeho společného tlaku, nikdo z politiků by se s námi vážně nebavil.

Vážené kolegyně a kolegové,

novela s největší pravděpodobností projde a pan ministr Válek doufá, že po jejím schválení se vše vrátí do starých kolejí a lékaři i lékařky v nemocnicích si budou dále ochotně „přivydělávat“ nelegálními přesčasy. My však věříme, že společně dokážeme konečně pracovní podmínky v nemocnicích změnit. Že dokážeme učinit práci ve zdravotnictví více atraktivní. Že bude o medicínu větší zájem a že tedy bude zdravotní péče zajištěná nejenom v prosinci nebo v lednu, ale také v následujících letech. Že zkrátka bude mít pacienty kdo léčit.

V příloze naleznete informační leták, který pro pacienty připravila Sekce mladých lékařů ČLK.

Tento materiál si můžete rozmnožit a podle svých možností jej předávejte pacientům či vyvěste například v čekárně tak, aby byl pro pacienty dostupný.

Jednání samozřejmě pokračují. To příští je naplánováno na úterý 21.11.2023 v rámci takzvané zdravotnické tripartity. Avšak dokud pan profesor Válek nezačne brát situaci vážně a nepochopí, že jako ministr zdravotnictví je zodpovědný za dostupnost zdravotní péče, k dohodě nedojdeme.

Vzhledem k tomu, že smysluplná dohoda s Ministerstvem zdravotnictví zatím není na obzoru, musíme nejenom my sami sebe, ale především naše pacienty připravit na výrazné omezení dostupnosti lékařské péče, ke kterému s největší pravděpodobností v prosinci dojde.

S kolegiálním pozdravem

MUDr. Milan Kubek – prezident ČLK

Soubor Velikost
Informační leták pro pacienty.jpg 2.8 MB
Kategorie

Pro lékaře

 
Lékaři jsou
jenom lidi
#nebudmyval
E-learning Specializované kurzy v rámci celoživotního vzdělávání lékařů Otevřít Okresní shromáždění Data a místa okresních shromáždění Informace zde
Naše zdravotnictví Sledujeme a komentujeme události v našem zdravotnictví Webové stránky
 
Oblíbené odkazy

Rychlé odkazy