Nastavení cookies

Pietní místo v Domě lékařů

04.05.2021 | Další organizační složky / Tiskové oddělení

Dům lékařů byl původně oděvní továrnou Triola. Značka byla známá po celé republice a také v Evropě. Hned za vchodem do Domu je na zdi umístěná pamětní deska, která připomíná zaměstnance Trioly, kteří zahynuli během náletů na Prahu v únoru 1945 a v Berouně v dubnu 1945.

Jako noví majitelé jsme cítili povinnost jednak pamětní desku ponechat a zároveň převzít péči o ní. Jde navíc o oficiální pietní místo Prahy 9. Proto jsme společně s místostarostou Prahy 9 Mgr. Adamem Važanským 4. května položili věnec a květinu jako připomínku padlých. Protože mezi lékařkami a lékaři je hodně hrdinů, kteří pracovali v odbojích proti nacismu a komunismu nebo kteří bojovali v zahraničních jednotkách za naše osvobození, samozřejmě uvažujeme o novém dalším pietním místě v Domě lékařů, které by je připomínalo. Stejně tak se domníváme, že by památníkem měli být připomenuti také kolegyně a kolegové, kteří podlehli koronaviru.

Michal Sojka

Kategorie

Pro lékaře

 
Lékaři jsou
jenom lidi
#nebudmyval
E-learning Specializované kurzy v rámci celoživotního vzdělávání lékařů Otevřít Okresní shromáždění Data a místa okresních shromáždění Informace zde
Naše zdravotnictví Sledujeme a komentujeme události v našem zdravotnictví Webové stránky
 
Oblíbené odkazy

Rychlé odkazy