Nastavení cookies

Politici selhali, důvěřujte zdravotníkům!

11.02.2021 | Prezident

Politici, jejichž úkolem je hledat společně cestu, jak vyvést naši zemi z krize, selhali a hodili dnes zdravotnictví přes palubu.

Neschopná vláda ruku v ruce se sobeckou opozicí nám podrazily nohy. Zdravotníci již pět měsíců bojují a snaží se mírnit následky nezvládnuté epidemie. Podařilo se nám zachránit desítky tisíc lidských životů, a své pacienty nikdy neopustíme. V boji s epidemií již položilo život 52 zdravotníků, z toho 23 lékařů. Je trapné, že za této situace se musíme již tři měsíce doprošovat toho, aby vláda alespoň symbolickou finanční částkou zdravotníky ocenila. Zdravotníci jsou politikům lhostejní a dnes se ukázalo, že lhostejní jsou jim i občané.

Jako prezident České lékařské komory vyzývám všechny spoluobčany, aby se chovali zodpovědněji než politici, kteří dnes selhali. Buďte na sebe opatrní a k sobě navzájem ohleduplní.  Virus je mezi námi a je stále připravený zabíjet. Chovejte se podle toho! Dodržujte veškerá dosud platná protiepidemická opatření i nadále. Jde nám všem o život. Bylo by škoda umřít, když už je očkování proti coronaviru na dosah.

MUDr. Milan Kubek – prezident ČLK

Kategorie

Pro lékaře

 
Lékaři jsou
jenom lidi
#nebudmyval
E-learning Specializované kurzy v rámci celoživotního vzdělávání lékařů Otevřít Okresní shromáždění Data a místa okresních shromáždění Informace zde
Naše zdravotnictví Sledujeme a komentujeme události v našem zdravotnictví Webové stránky
 
Oblíbené odkazy

Rychlé odkazy