Nastavení cookies

Zdravotnictví hrozí kolaps

29.10.2020 | Prezident

Česká lékařská komora žádá nového ministra zdravotnictví aby bez odkladu navrhl vládě zpřísnění současných protiepidemických opatření.

Vážený pane ministře,

      úvodem mi dovolte, abych Vám nejenom jménem svým, ale jménem celé České lékařské komory poblahopřál k jmenování ministrem zdravotnictví Vlády ČR a popřál Vám ve Vaší nelehké práci hodně odvahy a štěstí.

     Přebíráte vedení resortu zdravotnictví v situaci, kterou nelze hodnotit jinak, než jako mimořádně vážnou. Ujišťuji Vás, že Česká lékařská komora je samozřejmě připravena s Vámi spolupracovat, abychom společně zvládli tu nejvážnější krizi, jaké kdy muselo naše zdravotnictví čelit.

     Vzhledem k tomu, že dosud přijatá protiepidemická opatření nedokázala dostatečným způsobem zbrzdit nárůst počtu nových případů nemoci covid-19, hrozí nám zahlcení zdravotnického systému se všemi katastrofálními důsledky na zdraví a životy občanů České republiky.

     Vážený pane docente, obracím se na Vás nejenom jako na mistra, ale též jako na kolegu s naléhavou výzvou, abyste jako ministr, jehož prvořadým úkolem je zvládnutí současné epidemie, okamžitě navrhl Vládě ČR zásadní přitvrzení protiepidemických opatření. Zdravotnictví je přetížené a situace se v dalších dnech bude dále zhoršovat. Pokud chceme zabránit kolapsu zdravotnictví a současnému živelnému zhroucení ekonomiky s ohrožením fungování i samotné kritické infrastruktury státu, není již opravdu na co čekat.

  
           S uctivým pozdravem

 

                                                                                   MUDr. Milan Kubek
                                                                             prezident České lékařské komory

 

Kategorie

Pro lékaře

 
Lékaři jsou
jenom lidi
#nebudmyval
E-learning Specializované kurzy v rámci celoživotního vzdělávání lékařů Otevřít Okresní shromáždění Data a místa okresních shromáždění Informace zde
Naše zdravotnictví Sledujeme a komentujeme události v našem zdravotnictví Webové stránky
 
Oblíbené odkazy

Rychlé odkazy