Nastavení cookies

Vytvořte si zásoby ochranných prostředků a dezinfekce nejméně na měsíc

26.05.2020 | Prezident

více informací naleznete níže nebo v Informaci prezidenta ČLK, která byla zaslána e-mailem.

   Dne 30. dubna byl ukončen letecký most z Číny, jehož prostřednictvím byla zajišťována podstatná část dodávek osobních ochranných prostředků nejenom pro zdravotnická zařízení. S dodávkami skončilo též ministerstvo zdravotnictví. Některé kraje sice ještě část svých zásob poskytly zdarma i soukromým lékařům, ale v zásadě již platí, že si poskytovatelé zdravotních služeb musí ochranné prostředky pro sebe a své zaměstnance shánět a kupovat sami.


   Na základě žádosti některých krajů upozorňuji na doporučení Ministerstva zdravotnictví ČR (Mz ČR čj.: MZDR 20025/2020-1/OKP) ze dne 18.5.2020, kterým jsou poskytovatelé zdravotních služeb vyzýváni k tomu, aby si vytvořili zásoby ochranných prostředků, dezinfekce a dalšího nutného vybavení minimálně v rozsahu měsíční spotřeby v době trvání nouzového stavu, a to nejpozději do konce srpna 2020, aby byli připraveni na případnou druhou vlnu pandemie.


   Milan Kubek

Kategorie

Pro lékaře

 
Lékaři jsou
jenom lidi
#nebudmyval
E-learning Specializované kurzy v rámci celoživotního vzdělávání lékařů Otevřít Okresní shromáždění Data a místa okresních shromáždění Informace zde
Naše zdravotnictví Sledujeme a komentujeme události v našem zdravotnictví Webové stránky
 
Oblíbené odkazy

Rychlé odkazy