Nastavení cookies

Výzva prezidenta České lékařské komory

18.03.2020 | Prezident

Výzva prezidenta komory občanům:

  Vážení pacienti, spoluobčané,

  v současné situaci Vás jménem lékařů důrazně žádám, abyste nechodili k lékaři, ani do ostatních zdravotnických zařízení, bez předchozího telefonického kontaktu. Ambulantní lékaři nemají prakticky žádné ochranné pomůcky, a tak musí omezovat provoz svých praxí. Na základě výzvy České lékařské komory však lékaři své ordinace nezavírají a zůstávají Vám k dispozici, alespoň pro telefonické konzultace, a v případě potřeby pro zasílání elektronických receptů.  Věřím, že současná krizová situace pomine co možná nejdříve a že lékaři vybavení nezbytnými ochrannými pomůckami pak budou moci postupně obnovovat provoz svých ambulancí.

  Zdravotníci dělají, co mohou. Buďte k nim i k sobě navzájem ohleduplní.

  Nemocný lékař, zdravotní sestra či laborant, ti nikomu nepomohou. Musíme to vydržet. Chraňme společně ty nejohroženější, tedy především seniory a nemocné lidi tím, že budeme respektovat veškerá nařízení a doporučení, jejichž cílem je omezit mezilidský kontakt, a tím i šíření infekce. Pokud nemusíte, nikam nechoďte. Pokud musíte, nechoďte bez zakrytých úst a nosu, udržujte odstup od ostatních lidí a dodržujte pravidla hygieny. Nebojte, společně to zvládneme. 

  MUDr. Milan Kubek – prezident České lékařské komory
 

Kategorie

Pro lékaře

 
Lékaři jsou
jenom lidi
#nebudmyval
E-learning Specializované kurzy v rámci celoživotního vzdělávání lékařů Otevřít Okresní shromáždění Data a místa okresních shromáždění Informace zde
Naše zdravotnictví Sledujeme a komentujeme události v našem zdravotnictví Webové stránky
 
Oblíbené odkazy

Rychlé odkazy