Nastavení cookies

Sběr podpisů pod petici ČLK končí

23.05.2013 | Další organizační složky / Tiskové oddělení

Petici za zachování kvalitního zdravotnictví, kterou zorganizovala Česká lékařská komora, podepsalo celkem 123 000 občanů - pacientů, kteří mají zásadní výhrady k tzv. „reformám“ ministra Hegera. Naše akce se tak počtem sesbíraných podpisů zařadila mezi největší petiční akce, které se kdy v ČR uskutečnily.

 

 Ve čtvrtek 23.5.2013 jsem společně s paní Táňou Fischerovou veřejně předal jménem petičního výboru petici spolu s podpisovými archy předsedovi Senátu ČR panu Milanu Štěchovi. Naše akce se počtem sesbíraných podpisů zařadila mezi největší petiční akce, které se kdy v ČR uskutečnily. Ukázalo se, že budoucnost našeho zdravotnictví není občanům lhostejná. Díky obrovskému počtu signatářů se peticí budou zabývat nejenom petiční a zdravotní výbor Senátu, ale bude rovněž veřejně projednána na plenárním zasedání Senátu.

   Signatáři petice nesouhlasí s dalším snižováním veřejných výdajů na zdravotnictví. Nechtějí platit stále více za předražené léky a mají obavu, že pokud budou o všem rozhodovat zdravotní pojišťovny, tak jak to pan ministr plánuje, budou muset k lékaři nebo do nemocnice cestovat zbytečně daleko. Pacienti se nechtějí nechat připravit o právo svobodně si volit nemocnici a lékaře, ke kterému mají důvěru.

   Občané, kteří odvádí státu daně, si přejí, aby stát zvýšil platbu pojišťovnám za děti, důchodce a nezaměstnané, která zůstává již čtyři roky na stejné úrovni pouhých 723,- Kč za měsíc. Přitom jen kvůli vládou prosazenému zvyšování DPH přispělo vloni a letos zdravotnictví panu Kalouskovi na sanaci státního rozpočtu částkou 6,6 mld. korun.

   Tato země je dost bohatá na to, abychom my všichni mohli mít jistotu, že v případě potřeby budou nás i naše blízké moci lékaři léčit kvalitně, podle svých znalostí a nikoliv podle diktátu úředníků pojišťoven a ministerstva zdravotnictví.

   Pokud není právě před nějakými volbami, tak se politici o občany příliš nezajímají. Lékařská komora svojí peticí dala každému, kdo si zdravotnictví platí, možnost se vyjádřit, zda si přeje zachování dostupné kvalitní a bezpečné zdravotní péče, nebo zda se spokojí s tím, co na nás chystá ministr Heger.

   Děkuji každému, kdo se zapojil do vysvětlovací kampaně a do sběru podpisů mezi občany - pacienty. Další podpisy již nesbírejte, ale ve vysvětlování problémů našeho zdravotnictví budeme společně pokračovat i nadále.

MUDr. Milan Kubek

Kategorie

Sekce ČLK

 
Lékaři jsou
jenom lidi
#nebudmyval
E-learning Specializované kurzy v rámci celoživotního vzdělávání lékařů Otevřít Okresní shromáždění Data a místa okresních shromáždění Informace zde
Naše zdravotnictví Sledujeme a komentujeme události v našem zdravotnictví Webové stránky
 
Oblíbené odkazy

Rychlé odkazy