Nastavení cookies

Komora odsuzuje Ruskou agresi vůči Ukrajině a je připravena pomáhat

28.02.2022 | Prezident

Představenstvo komory odsoudilo agresi Ruska vůči Ukrajině. Členové představenstva diskutovali o možných dopadech této agrese, a to nejenom na demokracii, ale i na ekonomiku, a především české zdravotnictví.

Vážené kolegyně a kolegové,

 na svém zasedání v sobotu 26.2.2022 představenstvo schválilo jednomyslně tato usnesení:

Představenstvo České lékařské komory vyjadřuje solidaritu a podporu lékařům, dalším zdravotníkům, i všem občanům Ukrajiny, jejichž vlast musí čelit agresi ze strany Ruska.

Česká lékařská komora je připravena spolupracovat s Vládou ČR a dalšími orgány České republiky na systému zajištění zdravotní péče pro občany Ukrajiny, kteří budou hledat bezpečí v České republice.

   Chtěl bych vás tímto informovat, že jsem v neděli 27.2.2022, hovořil s ministrem zdravotnictví profesorem Válkem i s ministrem vnitra vicepremiérem Rakušanem o možnostech, jak by se Česká lékařská komora a její členové mohli zapojit do pomoci Ukrajině a jejím obyvatelům. Vzhledem k rozsahu katastrofy a dopravním komplikacím spojeným s válečnými operacemi musí být pomoc organizována profesionálním způsobem, abychom navzdory dobré vůli nechtíc nezvyšovali všeobecnou míru chaosu. Pravděpodobně největším úkolem pro nás bude součinnost při zajišťování zdravotní pomoci pro očekávané desetitisíce uprchlíků z Ukrajiny. Předpokládáme aktivní účast zejména zdravotníků ukrajinské národnosti.

   S pomocí ze strany České lékařské komory vláda počítá a obrátí se na nás, jakmile to bude účelné.

   Česká lékařská komora samozřejmě v první řadě nabízí pomoc svým členům, občanům Ukrajiny, kteří by se v důsledku války ve své vlasti ocitli v tíživé situaci. Zároveň bychom se měli snažit tlumit případné vášně vůči kolegům, kteří pochází z Ruska či z Běloruska, a kteří na rozpoutání války ani na zločinech proti lidskosti v jejím rámci páchaných vinu nenesou.

  

28.2.2022

 

S kolegiálním pozdravem   Milan Kubek

Soubor Velikost
22.02.27 Dopis ministra Válka zdravotníkům.pdf 140.5 kB
1221 CZE.pdf 14.6 MB
1221 UKR.pdf 14.7 MB
Kategorie

Sekce ČLK

 
Lékaři jsou
jenom lidi
#nebudmyval
E-learning Specializované kurzy v rámci celoživotního vzdělávání lékařů Otevřít Okresní shromáždění Data a místa okresních shromáždění Informace zde
Naše zdravotnictví Sledujeme a komentujeme události v našem zdravotnictví Webové stránky
 
Oblíbené odkazy

Rychlé odkazy