Nastavení cookies

Česká lékařská komora odsuzuje útoky na zdravotníky a žádá pro ně vyšší ochranu i finanční kompenzace a odměny za boj s epidemií

16.12.2021 | Prezident

Představenstvo České lékařské komory se znepokojením sleduje množící se projevy vulgarity, slovní a bohužel již i fyzické agrese vůči zdravotníkům. Zdravotníci za epidemii nemohou. Zdravotníci jsou profesionálové, kteří se snaží zachraňovat lidské životy a zdraví a mírnit tak dopady epidemie nemoci Covid-19. Zdravotníci jsou však zároveň také lidé, a jako občané České republiky mají také oni svoji důstojnost a svá práva.

   Česká lékařská komora odsuzuje veškeré fyzické i verbální útoky vedené vůči zdravotníkům. Komora oceňuje vysokou profesionalitu zdravotníků a vyzývá je ke klidu a rozvaze. Komora však zároveň také důrazně žádá Policii ČR, aby netolerovala útoky vůči zdravotníkům, a to ani ty, které jsou vedeny na tzv. sociálních sítích. ČLK trvá na dodržování právního řádu České republiky, a tedy na potrestání viníků těchto útoků i osob, které je k takovým útokům nabádají. 

   Představenstvo ČLK pověřuje prezidenta komory, aby se bezprostředně po jmenování nové vlády obrátil na jejího předsedu, na ministra vnitra i na ministra zdravotnictví s žádostí o zajištění vyšší ochrany lékařů a ostatních zdravotníků.

 

   Česká lékařská komora zdůrazňuje, že díky mimořádnému nasazení zdravotníků zatím nedošlo k zásadnímu ochromení fungování společnosti, které by mělo závažné sociální a ekonomické dopady.

   Česká lékařská komora požaduje pro všechny zdravotníky za pracovní nasazení v současné vlně epidemie Covid-19 mimořádné finanční ohodnocení.

   Představenstvo pověřuje prezidenta ČLK, aby po jmenování nové vlády zahájil jednání o těchto finančních kompenzacích a odměnách pro zdravotníky za pracovní nasazení v současné vlně epidemie Covid-19.

 

Schváleno jednomyslně na zasedání představenstva ČLK dne 16.12.2021

Kategorie

Sekce ČLK

 
Lékaři jsou
jenom lidi
#nebudmyval
E-learning Specializované kurzy v rámci celoživotního vzdělávání lékařů Otevřít Okresní shromáždění Data a místa okresních shromáždění Informace zde
Naše zdravotnictví Sledujeme a komentujeme události v našem zdravotnictví Webové stránky
 
Oblíbené odkazy

Rychlé odkazy