Nastavení cookies

Úhradová vyhláška pro rok 2022

31.10.2021 | Prezident

Dne 29.10.2021 byla zveřejněna pod číslem 396/2021 Sb. tzv. úhradová vyhláška pro rok 2022.

Na základě dohody prezidenta ČLK Dr. Kubka s předsedou vlády Ing. Babišem o zvýšení ceny práce nositelů výkonů v Seznamu zdravotních výkonů dochází v roce 2022 oproti roku 2019, který je referenčním obdobím, k navýšení ceny práce kalkulované ve výkonech o 21 %, v důsledku čehož budou poskytovatelé vykazovat v roce 2022 za stejné výkony více bodů, než v předchozích letech. 

V souladu s dohodou, kterou dne 4.10.2021 uzavřeli s předsedou vlády Ing. Babišem prezident komory MUDr. Kubek , předseda LOK-SČL MUDr. Engel a předsedkyně OSZSP paní Žitníková, rostou úhrady ve všech segmentech, a to nikoliv jen o 4 %, jak by odpovídalo červnovým závěrům dohodovacího řízení, se kterými se komora odmítla smířit, ale tak, aby umožnily zvýšení platů a mezd zdravotníků o 6 %. Kapitační platba, hodnoty bodu i regulační limity byly oproti roku 2021 navýšeny. Meziroční nárůst úhrad v jednotlivých segmentech by se měl pohybovat mezi 8 a 9 %.

V příloze naleznete analýzu úhradové vyhlášky pro praktické lékaře, pro ambulantní specialisty, pro ambulantní gynekology a pro komplement, tedy pro segmenty, ve kterých hájí zájmy svých členů lékařská komora na základě vašich plných mocí prostřednictvím ČLK-o.s.
 

Soubor Velikost
Úhradová vyhláška pro rok 2022.pdf 228 kB
Kategorie

Sekce ČLK

 
Lékaři jsou
jenom lidi
#nebudmyval
E-learning Specializované kurzy v rámci celoživotního vzdělávání lékařů Otevřít Okresní shromáždění Data a místa okresních shromáždění Informace zde
Naše zdravotnictví Sledujeme a komentujeme události v našem zdravotnictví Webové stránky
 
Oblíbené odkazy

Rychlé odkazy