Nastavení cookies

Do zdravotnických zařízení vstup jen s rouškou a po umytí rukou dezinfekcí

28.06.2020 | Prezident

Otevřený dopis prezidenta ČLK ministrovi zdravotnictví

Vážený pane ministře,

vzhledem k současné nepříznivé epidemiologické situaci Vás tímto žádám o ponechání povinnosti vstupovat do zdravotnických zařízení se zakrytými ústy i nosem a zároveň po umytí rukou dezinfekcí. O případných výjimkách z tohoto nařízení by mohli rozhodovat s přihlédnutím k místním podmínkám samotní poskytovatelé zdravotních služeb.

V současnosti je sice zvýšený výskyt nových případů onemocnění Covid-19 lokalizován především v okrese Karviná, ale vzhledem k možnosti volného cestování osob při dalším rozvolňování protiepidemických opatření, je u této choroby pravděpodobné, že bude docházet k jejímu rozšiřování opět v různých oblastech České republiky.

V této situaci je naší povinností chránit před možnou nákazou pacienty i zdravotníky, jejichž práce je pro společnost nenahraditelná. Stejná opatření by podle mého názoru měla platit i pro vstup do zařízení sociálních služeb a pro pracovníky domácí péče.

Věřím, že mému racionálnímu požadavku vyhovíte.

S pozdravem  


MUDr. Milan Kubek
prezident České lékařské komory

Soubor Velikost
Mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví ČR.pdf 236.4 kB
Kategorie

Sekce ČLK

 
Lékaři jsou
jenom lidi
#nebudmyval
E-learning Specializované kurzy v rámci celoživotního vzdělávání lékařů Otevřít Okresní shromáždění Data a místa okresních shromáždění Informace zde
Naše zdravotnictví Sledujeme a komentujeme události v našem zdravotnictví Webové stránky
 
Oblíbené odkazy

Rychlé odkazy