Nastavení cookies

Dopis prezidenta ČLK lékařům Zlínského kraje

26.03.2020 | Prezident

Dopis naleznete níže

Vážené kolegyně, vážení kolegové,

   přeposílám vám níže uvedenou žádost tiskové mluvčí Zlínského kraje, a to v originální formě i znění.

   Zároveň však musím reagovat na nepravdivé informace a osočování České lékařské komory ze strany hejtmana Jiřího Čunka.

   Dne 19.3.2020 jsem jménem ČLK nabídl všem hejtmanům spolupráci při distribuci osobních ochranných prostředků ambulantním lékařům a při jejich informování. Na rozdíl od vedení Zlínského kraje většina ostatních krajů tuto nabídku využila.

   Česká lékařská komora je ze zákona povinna chránit vaše osobní údaje. Současný stav nouze na této povinnosti nic nemění. Na rozdíl od hejtmana Čunka toto ostatní hejtmani chápou, a proto předávají materiály komoře, která je poté sama rozesílá. Včera (ve středu 25.3.) jsem toto telefonicky hejtmanovi Čunkovi vysvětloval a žádal jsem ho, aby se napříště zdržel nepravdivých komentářů o údajné nespolupráci komory s jeho krajem. Zdá se, že marně. Pan hejtman hovor přerušil s tím, že jako senátor musí jít hlasovat a že se mi poté zavolá. Nezavolal.

   Panu hejtmanovi jsem ještě stačil připomenout, že všechny kraje udělují registrace poskytovatelům ambulantních zdravotnických služeb a díky tomu tedy disponují databází s kontakty. Nechápu, proč by tomu právě ve Zlínském kraji mělo být jinak než ve zbytku republiky a proč tedy registrující orgán, který je ze zákona povinen databázi vést, shání emaily na poskytovatele zdravotních služeb nesmyslně cestou ÚZIS.

   Navzdory nestandardnímu postupu Zlínského kraje nabízí komora i nadále několikrát avizovanou spolupráci, která v ostatních krajích funguje. Vzhledem k tomu, že si nemůžeme být jistí, jak se vedení Zlínského kraje zachová, doporučuji vám začít komunikovat s orgány kraje přímo.

         S pozdravem a přáním štěstí i zdraví        

                                                                           MUDr. Milan Kubek – prezident ČLK

Soubor Velikost
20.03.19 Dopis prezidenta ČLK hejmanůn - ochranné pomůcky.pdf 117.1 kB
20.03.24 Hejtman Čunek - žádost o adresy.pdf 42.6 kB
20.03.24 Kubek - odpověď hejtmanovi Čunkovi.pdf 139.5 kB
MF Dnes Zlín 24.3.2020.pdf 491.5 kB
20.03.26 Dopis Zlínského kraje lékařům.pdf 222 kB
Kategorie

Sekce ČLK

 
Lékaři jsou
jenom lidi
#nebudmyval
E-learning Specializované kurzy v rámci celoživotního vzdělávání lékařů Otevřít Okresní shromáždění Data a místa okresních shromáždění Informace zde
Naše zdravotnictví Sledujeme a komentujeme události v našem zdravotnictví Webové stránky
 
Oblíbené odkazy

Rychlé odkazy