Nastavení cookies

Ochranné prostředky pro lékaře a zdravotníky

12.03.2020 | Prezident

Přes opakované urgence Česká lékařská komora dosud neobdržela z ministerstva zdravotnictví žádnou přehlednou oficiální informaci jak a kdy bude zajištěno zásobování ambulantních lékařů ochrannými pomůckami.

Nyní jsou údajně přednostně zásobovány nemocnice, v pátek by měli obdržet část respirátorů praktičtí lékaři ze sponzorského daru cestou firmy Avenier a následně by se mělo dostat na ostatní včetně ambulantních specialistů, přičemž se zatím předpokládá distribuce organizovaná krajskými odbory zdravotnictví. V úvahu připadá vyzvedávání si osobně v nemocnicích patřících státu či krajům, případně v některých lékárnách.
Ministr Vojtěch naposledy 11.3.2020 slíbil, že kompletní informaci pro lékaře zveřejní zítra, tedy ve čtvrtek 12.3.2020. Předpokládám, že se tak stane prostřednictvím webových stánek ministerstva: www.mzcr.cz nebo sdělovacích prostředků.
Podle neoficiálních informací ministerstvo doporučuje, aby kraje zajistily zásobování respirátory z centrálních nákupů poskytovatelům zdravotních služeb v následující kaskádě priorit:

1.      7 % pro ZZS
2.    38 % krajským, městským a soukromým nemocnicím (mimo infekční oddělení, která jsou patrně zásobována jinak), a to pro oddělení akutní péče, následné péče a pobytové a sociální služby
3.   12,5 % praktickým lékařům pro dospělé a pro děti, tito poskytovatelé budou nad rámec respirátorů dodaných z centrálního nákupu ministerstva ještě zásobeni paralelně z daru společnosti Sotio (PPF)
4.   14 % stomatologům
5.   21,5 % (to je 30 000 kusů) ambulantním specialistům
6.     7 % lékárníkům

Pokud budeme mít nějaké oficiální informace z Ministerstva zdravotnictví ČR, bez odkladu je zveřejníme.

MUDr. Milan Kubek

 

Kategorie

Sekce ČLK

 
Lékaři jsou
jenom lidi
#nebudmyval
E-learning Specializované kurzy v rámci celoživotního vzdělávání lékařů Otevřít Okresní shromáždění Data a místa okresních shromáždění Informace zde
Naše zdravotnictví Sledujeme a komentujeme události v našem zdravotnictví Webové stránky
 
Oblíbené odkazy

Rychlé odkazy