Tiskové zprávy

Jednání prezidenta České republiky Zemana s prezidentem lékařské komory Kubkem
10.04.2013 | Další organizační složky / Tiskové oddělení

Dne 10.4.2013 přijal prezident České republiky Ing. Miloš Zeman na Pražském hradě prezidenta České lékařské komory na jeho žádost.

 

Během dvě hodiny trvajícího rozhovoru za přítomnosti senátora MUDr. Vladimíra Drymla informoval MUDr. Milan Kubek prezidenta republiky o současné krizi ve zdravotnictví i o jejích příčinách a seznámil ho rovněž s textem petice za zachování kvalitního zdravotnictví, kterou již podepsalo více než 90 000 občanů.
Pan prezident Zeman považuje zajištění dostupnosti kvalitní a bezpečné zdravotní péče pro všechny občany za prioritu a bude se i nadále vážnou situací ve zdravotnictví zabývat.
Prezident České republiky Ing. Zeman slíbil, že se v souladu s tezemi prezentovanými ve svém inauguračním projevu pokusí v nejkratším možném termínu zprostředkovat jednání mezi Ministerstvem zdravotnictví ČR a Českou lékařskou komorou spolu se zdravotnickými odbory, přičemž je zároveň s ohledem na závažnost současné krize ve zdravotnictví ochoten osobně se podílet na hledání jejího řešení. Prezident ČLK Dr. Kubek tuto nabídku s poděkováním přijal.
 
10.4.2013 
MUDr. Michal Sojka 
Vedoucí tiskového oddělení ČLK

 

 

 

 

 

 
Jednání u prezidenta ČR