Aktuality

Pozor na nebezpečnou novelu zákona č. 48 o veřejném zdravotním pojištění
24.06.2013 | Další organizační složky / Tiskové oddělení

Ministerstvo zdravotnictví připravuje novelu zákona, která by v případě schválení zásadním způsobem posílila moc zdravotních pojišťoven nad pacienty i poskytovateli zdravotních služeb. ČLK nebyla o tomto záměru ministerstvem informována a návrh obdržela pouze neoficiální cestou. Představenstvo ČLK jednomyslně přijalo usnesení, že komora zásadně odmítá ministerstvem zdravotnictví prezentované návrhy na změnu zákona č. 48/1997 Sb. o veřejném zdravotním pojištění a protestuje proti nedemokratickému způsobu přípravy a prosazování tohoto pro zdravotnictví zásadního zákona.

V přílohách naleznete dopisy prezidenta ČLK MUDr. Milana Kubka ministrovi zdravotnictví, podrobnou prezentaci ředitele právní kanceláře ČLK JUDr. Jana Macha, podrobné připomínky ČLK k návrhu a informační letáček k vyvěšení.

 

Poznámka z 25. 11. 2013: 

Po internetu koluje informace s odkazem na tuto stránku a s upozorněním, že tato hrozba nadále trvá. Je potřeba upozornit, že tento záměr ministra Hegera spadl pod stůl po pádu vlády Petra Nečase a rozpuštění poslanecké sněmovny.