Aktuality

Distribuce ochranných prostředků pro zdravotníky
13.03.2020 | Prezident

Distribuci ochranných pomůcek budou zajišťovat kraje.

 Vážené kolegyně a kolegové,

   distribuci ochranných pomůcek budou zajišťovat kraje. Je pravděpodobné, že v každém kraji bude distribuce probíhat poněkud odlišným způsobem. Ve spolupráci s MUDr. Jiřím Běhounkem, místopředsedou Asociace krajů ČR, se nám podařilo získat přehled kontaktních míst v jednotlivých krajích, kde budou ochranné prostředky dostupné. Součástí informace jsou i kontakty na jednotlivá distribuční místa. Je pravděpodobné, že většina krajů se bude snažit aktivně oslovit soukromé lékaře, kterým udělily registraci. Pokud by k tomu nedošlo, kontaktujte krajské úředníky aktivně vy sami.
   V zájmu co nejlepší spolupráce předala Česká lékařská komora Asociaci krajů emailové kontakty na předsedy okresních sdružení komory.
   Kdy přesně a v jakém objemu budou ochranné prostředky pro zdravotníky k dispozici, to nevím, ale doufám, že co nejdříve. Kraje by při jejich distribuci měly respektovat doporučení ministerstva, které jsem vám posílal včera.

   Pro lékaře, kteří poskytují zdravotní péči na území Prahy, připravil Magistrát hl. města Prahy formulář, který je nutno vyplnit nejpozději do pátku 13. 3. 2020 do 12:00! Formulář je dostupný na zdravotním portálu hlavního města Prahy, anebo zde: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfObcmX5eI9BtGTFwxI2uq7X4XNycicmvH4erthmVfxdpkmpg/viewform.

Nezapomeňte ve formuláři uvést heslo: COVID2020PRAHA

   Doporučuji obrátit se aktivně formou e-mailu na příslušné distribuční místo v kraji a současně si ověřit výdejní dobu telefonicky.

S kolegiálním pozdravem  

                                           Milan Kubek
Ukrajina 2022
 

Nastavení Cookies